fbpx

Başkent Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Nejat BASIM, Prof.Dr. Özcan YAĞCI, Prof. Dr. Ali HALICI ve Prof.Dr. Ünsal SIĞRI‘nın vermiş olduğu “İletişim Teknikleri ve Stres Yönetimi” eğitimleri başarıyla tamamlanmıştır. 

 

Prof. Dr. Özcan YAĞCI

Bu eğitime Prof.Dr.Özcan YAĞCI, stresle başa çıkma ve stres yönetimi, stres kaynakları,stres hakkında yanlış bilinenler konuları ile giriş yapmıştır. Prof.Dr.Özcan YAĞCI eğitimin devamında stres belirtileri, stresin çeşitleri gibi konularla ilgili canlı örneklerle katılımcılara bilgi aktarımı sağlamıştır.

 

 

 

 

Prof. Dr. Nejat BASIM

Paralel sınıfta yine “Stres Yönetimi” konusında eğitim veren Prof. Dr. Nejat BASIMyukarıdaki konulara ilave olarak, stresle başa çıkmada başvurulan savunma mekanizmaları, stresle baş etmek için uygun olmayan yöntemler, stresle baş etmek için etkili yöntemler ve kendi stresle başa çıkma tarzınızı değerlendirme konu başlıklarında uygulamalı olarak katılımcıları bilgilendirmiştir. Bunun yanı sıra Prof. Dr. Nejat BASIM, aynı zamanda uzmanlık konusu olan “Protokol, Nezaket ve Görgü Kuralları” konularına da değinmiştir.

 

Prof. Dr. Ali HALICI

Devam eden günlerde, Prof. Dr. Ali HALICI iletişim nedir?, iletişim türleri, empatik iletişim neden önemlidir? ve sözsüz iletişim konularında katılımcılara bilgi aktarırken en çok, geri bildirimin iletişimde önemi konusu ilgi görmüştür. Prof. Dr. Ali HALICI aynı zamanda katılımcılara kendini tanıma (SWOT analizi) konusunun detaylarını aktarmıştır.

 

 

 

Prof.Dr. Ünsal SIĞRI

İletişim ve liderlik konusunda uzman olan Prof.Dr. Ünsal SIĞRI, iletişim kazaları, iletişim engelleri ve aşma yolları, iletişimde doğru soru sorma teknikleri ve iletişimde beden dilinin doğru kullanımı konularına değinerek katılımcılara birbirinden değerli bilgiler aktarmıştır. Aynı zamanda, müzakere teknikleri konusunda uzmanlığı olan Prof.Dr. Ünsal SIĞRI uygulamalı çalışmalar yapmıştır.

 

 

BEDAM ve Fokus Yaşam Akademisi işbirliği ile gerçekleşen eğitim maratonu başarıyla tamamlanmıştır.

 

Birbirlerinden değerli hocalarımız, Prof. Dr. Nejat BASIM, Prof.Dr. Özcan YAĞCI, Prof. Dr. Ali HALICI ve Prof.Dr. Ünsal SIĞRI‘ya ayrı ayrı teşekkür ederiz.

 

Böyle güzel projelere imza atmaya devam edeceğiz.