fbpx

Amaç ;

Katılımcıların, çeşitli oyun senaryoları ile takım çalışması, iletişim, motivasyon ve liderlik özelliklerini ortaya çıkarma ve güçlendirme amacıyla yapılmaktadır. Grup içindeki görev dağılımının yansımasını analiz etme , ihtiyaç belirleme çalışması, zamana karşı rekabet edebilme, grup içi etkili iletişim kurma gibi amaç ve hedefler doğrultusunda outdoor team building uygulanabilmektedir.

Örnek Program ;

Yaklaşık 40  kişi olan ekibimizden 4 grup oluşturuyoruz. Gruplar için 3 farklı yarışma parkuru oluşturulacak. Oyuna gore takımlar zamana veya rakibe karşı yarıcaklar.

Aşağıda süre olarak planlanan program, beraber yapacağımız çalışma ile değiştirilebir. Oyunların zorluk dereceleri değiştirilerek, bütün parkurların süreleri kısaltılabilir veya çoğaltılabilir.

85 katılımcıya kadar aşağıdaki program uygulanabilir.

Programın gerçekleştireceği alan kapalı veya açık olabilir. Her iki durumda da minimum 250m² , maksimum 400² alanı kapsar.

Örnek program

09:30 – 10:00 ; Program hakkında brifing verilmesi, takımların oluşturulması

10:00 – 10:30 ; Mayın tarlası- Labirent, Tahtalı hafiza

10:30 – 10:40 ; Analiz ve parkur değiştirme

10:40 – 11:10 ; Mayın tarlası- Labirent, Tahtalı hafiza

11:10 – 11:20 ; Analiz ve parkur değiştirme 11:20 – 12:00 ; Kırkayak

12:00 – 13:30 ; Analiz ve Öğlen Yemeği

13:30 – 15:30 ; Mancınık Savaşları

15:30 – 16:00 ; Genel değerlendirme ve kapanış (Tercihe göre ödül töreni extra bütçe ile planlanabilir.)

** Eğitim Programı , Kurumunuzun talebine göre planlanabilir.

1.   İstasyon; Hafıza

Outdoor_Hafıza

Gruplar bir arada hareket ederek sembollerin eşlerini bulmaya çalışacaklar. Çift olarak sembolleri açacaklar ve panadoki tüm sembolleri açtıklarında sure durdurulacak. En iyi streteji oluşturan ekip kendine avantaj sağlayacak.

Tahmini süre: 40 dakika

 

2.   İstasyon; Mayın Tarlası + Labirent

Outdoor_Mayin_Tarlasi

Mayın tarlasından başarıyla geçen her yarışmacı labirentin önüne geçer. Labirentin başında yeterli kişi sayısı oluştuğunda aralarından seçtikleri 1 kişinin yönlendirmesiyle labirenti çözmeye başlarlar. Tabi tüm bunları yaparken gözleri bağlı olan yarışmacılar epey zorlanacaklar.

Tahmini süre: 40 dakika

 

3.   İstasyon; Kırkayak

Outdoor_Kırkayak

Her grup kendi arasında takımlara ayrılacak. Önlerindeki tolambaçlı parkuru birlikte hareket ederek geçmeleri gerekecek. Ekipten bir ikişinin uyumsuzluğu hareket etmeyi imkansız hale getirecek. Bu da eğlenceli görüntüler oluşturacak.

Tahmini süre : 40 dakika

 

4.   Mancınık Savaşları

Outdoor_Mancılık

Takımlara sınırlı sayıda malzeme ve ekipman verilecek. Ellerindeki malzemerin tamamını kullanarak, tamamen kendilerinin tasarlayacağı mancınıklar veya sapanlar yapacaklar. Katılımcılara ayrıca verdiğimiz çeşitli malzemelerle de kendilerine savaş başlıkları, sırhlar, flamalar yapacaklar. İsteyenler mancınık veya sapanlarını kaplayarak tasarımlarını renklendirecekler. Tasarım ve yapım aşaması tamamlanınca kendilerini, rekabet dolu bir yarışmanın içinde bulacaklar.

Tahmini süre: 120 dakika

 

Eğitim Sonrası Kazanımlar;

  • İletişim ;Takım çalışması Motivasyon
  • Zaman Yönetimi ;Aidiyet
  • Ekip Ruhu Oluşturma

 

Outdoor_1.jpg

 

Outdoor Referanslarımızdan Bazıları

Outdoor_Referanslar

 

 

 

 

 

 

 

*** Kurumsal Eğitim içerikleri Kurumunuzla yapılacak görüşmeye göre tarafınıza özel değişiklik gösterebilir.

         

Copyright ©Fokus Yaşam Akademisi, All rights reserved