fbpx

PROJECT CYCLE MANAGEMENT (Proje Yönetim Döngüsü-Proje Yazımı ve Yönetimi Eğitimi)

PCM Eğitimi Nedir?
Proje tasarlama, yazma, bütçelendirme, yürütme ve raporlama süreçleri ve yöntemleri konusunda teorik bilgi ve uygulama becerisi kazanmayı sağlayan, profesyonel bir gelişim eğitim programıdır.
PCM Eğitiminin Amacı:
Avrupa Birliği uyum süreci çerçevesinde ve küresel gelişmelerin hızla ivme kazandığı Dünya koşullarında katılımcıların bu süreçler hakkında bilgi sahibi olmaları, mevcut ve potansiyel sosyal ve mali imkânlar ve Türkiye-AB Katılım Öncesi Mali İşbirliği Süreci ile bu sürecin beraberinde getirdiği proje finansman imkânları, Kalkınma Ajanslarına yönelik finans ve proje imkânları hakkında bilgilenmelerini sağlamayı amaçlamaktadır. Merkezi Finans ve ihale birimi nezdindeki çağrılar, Ulusal Ajans’ın yönettiği projeler, Leonardo Da Vinci, Comenius, Erasmus, Grundtvig, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri, FP7, TÜBİTAK, Dünya Bankası, Kalkınma Ajansları, AB Hibe Fonları ve Devlet Teşvikleri, ABİGEM, Ar-Ge, URGE Projeleri, KOSGEB Destekleri, STK Destekleri, Sabancı Vakfı Hibe Programları …vb. projelerde, proje yönetimi alanında uzmanlaşmayı arzulayan katılımcılara proje yönetim süreçlerini, proje yönetim standartlarını, araç ve tekniklerini ayrıntılarıyla aktarmayı ve örnekler ile uygulamayı hedeflemektedir.
Eğitim sonucunda katılımcılar, reel iş yaşamından, uluslararası kabul görmüş metotlarla, iyi pratikler ve standartlar kullanılarak hazırlanan uygulama ve örneklerle, proje başarılarını geliştirecek ve tecrübe edineceklerdir.
PCM Eğitimine Kimler Katılmalıdır?
Ulusal ve Uluslararası proje finansman imkanlarından faydalanmak, mevcut faaliyetlerine küresel boyut kazandırmak, kurumsal olarak bu süreçlere dahil olmak isteyen herkes katılabilir. Üniversite öğrencileri, yeni mezunlar, ev hanımları, evden çalışmayı tercih edenler, hali hazırda devamı bir işi olup bilgi, donanım ve tecrübeleriyle ek gelir elde etmek isteyenler, emekliler PCM eğitimine katılabilirler.

PCM Eğitiminin Uygulanma Tekniği ve Süresi:

PCM Eğitimi , 2 gün 3 gün ve 5 gün olarak kategorize edilmiştir.

  • 2 Günlük Eğitimlerde: Eğitimin ilk 1 günü teorik bilgilerden, 1 günü de uygulamalı eğitim çalışmalarından oluşur. (2 Gün 6 Saat = 12 Saat)
  • 3 Günlük Eğitimlerde: Eğitimin ilk 2 günü teorik bilgilerden, son 1 günü de uygulamalı eğitim çalışmalarından oluşur. (3 Gün X 6 Saat = 18 Saat)
    5 Günlük Eğitimlerde: Eğitimin ilk 3 günü teorik bilgilerden, son 2 günü de uygulamalı eğitim çalışmalarından oluşur. (5 Gün X 6 Saat = 30 Saat)
  • Eğitim teorik ve uygulamalı olarak  tarafından gerçekleştirilir.

EĞİTİM TAKVİMİ İÇİN LÜTFEN İRTİBATA GEÇİNİZ.

*** Kurumsal Eğitim içerikleri Kurumunuzla yapılacak görüşmeye göre tarafınıza özel değişiklik gösterebilir.

         

Copyright ©Fokus Yaşam Akademisi, All rights reserved

 

İlgili Yazılar