fbpx

FOKUS AKADEMİ  olarak  sunduğumuz güvenlik eğitimlerinin yanı sıra güvenlik alanında kurumlara danışmanlık hizmeti ve bu konuda çeşitli uygulamalar da sağlamaktayız. Bilgi güvenliği gibi kritik bir alanda uzman kadro ve gerçekçi çözümlerle ihtiyaç duyulan noktalara odaklanarak maliyet ve koruma anlamında en optimize çözümleri üretmenizde yardımcı oluyoruz. Verdiğimiz danışmanlık hizmetlerindeki sloganımız Ürün değil çözüm sunuyoruz!

Danışmanlık hizmeti verdiğimiz konu başlıkları

Sızma testleri, ddos, performans ve yük testleri, kaynak kod denetimi, Linux/UNIX, Windows sistem sıkılaştırma hizmeti,   ISO 27001 (BGYS) kurulum ve yönetimi, web ve mobil uygulama güvenlik testleri, PCI DSS danışmanlık, güvenlik ihlal ve olay yönetimi, SCADA güvenlik testleri ve güvenli SCADA kurulumu, adli bilişim analizi.
Danışmanlık bünyesinde vermiş olduğumuz hizmetler konusunda detaylı bilgi için  info@fokusakademi.com  adresine e-posta gönderebilirsiniz.
Penetrasyon (Sızma) Test Hizmeti Sızma testleri FBGA’nın en temel hizmetlerinden biridir. Yıllık çalışma vaktinin ortalama %70’i sızma test projeleriyle geçmektedir. 6 kişilik tamamı uluslararası akreditasyona sahip sızma test ekibiyle Türkiye’nin en fazla sızma test gerçekleştir

Verdiğimiz pentest(sızma test) hizmetleri (Web/Mobile Application Pentest, Network Pentest, LAN/WAN Pentest, Virtulization/Cloud Pentest, Social Engineering, DDoS Pentest)
Detay bilgi için  Penetrasyon Testleri (Sızma Testleri).

Security Incident Response Hizmeti

Günümüzde internet ve bilişim sistemlerini aktif kullanan orta ve büyük ölçekli kurumların hepsi yılda en az beş farklı siber saldırı, on civarında bilgi güvenliği ihlal olayına maruz kalmaktadır. Bilgi güvenliği ihlal olayları zamanında müdahele edilip gerkeli önlemler alınmadığında sonuçları çok daha ciddi olabilmektedir.F BGA uzun yıllar bilgi güvenliği olay ve ihlal yönetimi  deneyimli uzmanlarıyla kurum ve kuruluşlara bilgi güvenliği ihlal olay yönetimi, CSIRT ekiplerinin kurulumu ve anlık olay müdahele  ve delil toplama, sunma ve eğitim hizmetleri sunmaktadır.

Siber Suç Analizi / Cyber Forensics Hizmeti

Bilişim sistemleri hayatın her alanında olduğu gibi suç ve suçlu karşımıza çıkmaktadır. Teknoloji çağında gerçekleştirilen olayların aydınlatılmasında anahtar bileşen olarak konumlandırılan bilişim sistemleri doğru ve tarafsız analiz edildiğinde suçluya ait normal yollardan bulunamaycak deliller sunabilmektedir. Computer forensics(Adli bilişim analizi) suçlu psikolojisi ve teknolojinin gücü ile birleştirildiğinde inkar edilemez somut deliller ortaya çıkarılır.

Secure 7X24 – Yönetilen Güvenlik Hizmetleri

Günümüz bilişim güvenliği ürünlerinin sayısı, çeşitliliği ve kompleksitesi normal güvenlik uzmanlarının yönetmeyeceği kadar ileri seviye uzmanlık gerektirmektedir.
Genellikle alınan ürünler ön tanımlı ayarlarıyla çalıştırılmakta ve siber dünyadaki tecrübeli saldırganlar tarafından rahatlıkla aşılabilmektedir. BGA MSS (Managed Security Services) barındırdığı uluslararası geçerliliğe sahip sertifikalı uzmanlarıyla bilişim güvenliği cihazlarının yönetimini üstlenmekte ve size sahip olduğunuz güvenlik sistemlerinden en yüksek verim ve korumayı sağlamaktadır.

*** Kurumsal Eğitim içerikleri Kurumunuzla yapılacak görüşmeye göre tarafınıza özel değişiklik gösterebilir.

           

Copyright ©Fokus Yaşam Akademisi, 2005- 2017 All rights reserved

İlgili Yazılar