fbpx

Kimyasal Değerlendirme Uzmanı olmanın yolu artık Fokus Yaşam Akademi’den geçiyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, 23 Haziran 2017 tarihinde 30105 (Mükerrer) sayı ile Resmi Gazete’de “Kimyasalların Kaydı, Değerlendirilmesi, İzni ve Kısıtlanması Hakkında Yönetmelik” (KKDİK Yönetmeliği) resmi gazetede yayımlanmıştır.

KKDİK’in amacı insan sağlığı ve çevrenin yüksek düzeyde korunmasını sağlamak, maddelerin zararlarının değerlendirilmesine yönelik alternatif yöntemleri özendirmek, rekabeti ve yeniliği artırmak üzere kimyasalların kaydı, değerlendirilmesi, izni ve kısıtlanmasına ilişkin idari ve teknik usul ve esasları düzenlemektir.

EĞİTİM DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN

 

Uluslararası Mevzuata Uygun MSDS Hazırlama ve Güncelleme Hizmeti Artık Fokus MSDS‘de

Uzman Eğitmen Kadromuzla Sizleri Bekliyoruz

Pek çok firma, REACH, CLP ve GHS gibi düzenlemeler için bir zorunluluk olan MSDS sorumluluğunun farkında değillerdir. Bununla birlikte, 13 Aralık 2014 tarihinde yürürlüğe giren “Zararlı Maddeler ve Karışımlara İlişkin Güvenlik Bilgi Formları Hakkındaki Yönetmelik’ gereğince, Malzeme Güvenlik Bilgi Formları (MSDS), üretimi, ihracatı veya ithalatı yapılan; tehlikeli ya da tehlikesiz tüm kimyasallar için bulundurulması zorunlu bir belgedir.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN

İlgili Yazılar