fbpx

Dünyanın en güzel müziği, her insan için, kendi ismini duymaktır. İnsanlar, isimleriyle kendilerine hitap edildiğinde bundan etkilenirler. Bu nedenle büyük şirketler, birimlerine isimleri hafızada tutma tekniklerini öğretirler. Böylece, her bir misafire ismiyle hitap edilir. Bu durum, insanlara kendilerini özel hissettireceğinden, kuruma karşı bakışı olumlu yönde ciddi değişiklikler gösterir.

Tanıştığımız insanlara daha sonra da isimleriyle hitap etmek isteriz. Ama isimleri hafızamızda tutmakta güçlük çektiğimiz zamanlar olur. İnsanların yüzlerini hatırlarız ancak isimlerini bir türlü hatırlayamayız. İlk öğrendiğimiz anda hafızamıza tam olarak yerleşmeyen isimler, bizim için ikinci karşılaşmada hatırlanması güç birer unsur olarak karşımıza çıkarlar.

Tüm bu sorunların üstesinden gelmenin bir tekniği var!

Onlarca kişinin ismini yalnızca bir kez duyarak hafızanıza almak, hafıza teknikleri ile mümkündür. Hafıza şampiyonları, onlarca kişinin ismini yalnızca birkaç dakika içerisinde hafızalarına alıp sayarken, bu tekniklerden faydalanıyorlar. Bunu siz de yapabilirsiniz.

İsimleri Hafızaya Alma Eğitimi

– Beyin ve hafıza ilişkisi

– Hafızanın temel çalışma mantığı

– Yüzleri hatırlayıp isimleri unutmak neden?

– Hedef belirlemek

– Etkili dört yöntemi uygulamak

*** Kurumsal Eğitim içerikleri Kurumunuzla yapılacak görüşmeye göre tarafınıza özel değişiklik gösterebilir.

         

Copyright ©Fokus Yaşam Akademisi, All rights reserved

İlgili Yazılar