fbpx

Eğitim planlarınızı ihtiyaçlara uygun oluşturun

Eğitim yapmış olmak için eğitim yapmak yapılacak en büyük hatadır. Kaynaklarınız kısıtlı, zaman çok değerli ve yetenekli iş gücünü şirkete bağlı tutmak insan yönetimi gündeminin en önemli maddesi olarak listenin başında geliyor. İş gücüne yatırım yapmak için tutarlı ve sürekli bir eğitim planına ihtiyaç vardır. Öğrenme ve gelişim yatırımlarınızın çalışan bağlılığı üzerinde de büyük bir etkisi olmakta. Yüksek çalışan bağlılığı ise orta vadede şirkete kazandıran ve tüm maliyetini çıkaran çok önemli bir değer. Her ekibe hatta çalışana yönelik eğitim planlarını ihtiyaçlara uygun yapmak büyük önem taşıyor.

 

Uzaktan öğrenme kültürüne yatırım yapın

Herhangi bir ürün veya hizmet değişikliğinde pazarlama iletişim ekipleri devreye girer ve iletişim araçlarını konuşturmaya başlarlar. İnsan yönetimi ekiplerinin birer pazarlama iletişimci gibi davranmaya başlamasının zamanı çoktan geldi. Neyi neden yapıyorsunuz? Beklentileriniz neler? Neleri hedefliyorsunuz? Çalışanlara ne gibi bir kazanç sağlıyorsunuz? Bunların hepsi üzerinde çalışmanız gereken mesajlar ve gerekirse iletişim ekiplerinden destek alarak şirket içinde uzaktan eğitim kültürünün yaygınlaşması ve içselleştirilmesi için harekete geçin.

Çalışanların fikirlerine başvurun

Aldığımız bir fincanın üzerinde bile kendi ismimiz olduğunda bundan memnuniyet duyuyoruz. Kişiselleştirilmiş ürün ve hizmet dönemi başlayalı çok oldu. Çalışanlarınıza jenerik programları sunmak yerine, kendilerini hangi alanlarda geliştirmek istedikleriyle ilgili mini araştırmalar yapın.

 

Kuruma özel çözümler, özelleştirilmiş programlar

Bazı öğrenme ve gelişim programlarına herkese açık eğitimler kanalıyla ulaşmak mümkün. Çalışanların kendilerine uygun gördükleri eğitimleri, bireysel bazda satın almalarını destekleyebilirsiniz. Fakat ekiplerin alacağı eğitimlerle ilgili faaliyet alanına ve kuruma özel programları araştırın.

Çalışanların uzaktan eğitim araçlarını tamamlayın

Uzaktan eğitimin kültürün bir parçası olması için programların ulaşılabilir ve teknik olarak mükemmel olması önemlidir. Çalışanlarınızın uzaktan eğitim erişimi ile ilgili ihtiyaçlarını doğru tanımlayın ve destekleyin. Medya kullanımı uzaktan eğitimdeki en önemli faktörlerden biri. Derslerinizi kullanıcılar için öğretici ve çekici hale getirmek için çeşitli medya formlarına ihtiyacınız var. Uçsuz bucaksız internet kaynakları sayesinde buna kolayca erişebilirsiniz.

 

Geri bildirimleri toplayın ve analiz edin

Çalışanların katıldıkları uzaktan eğitim programlarının verimliliği ve kalitesiyle ilgili geri bildirim toplamayı ihmal etmeyin. Böylece yapılan yatırımın şirkete uygunluğu ile ilgili daha doğru adımlar planlayabilirsiniz.

 

İlgili Yazılar

Web Statistics
Web Statistics