fbpx


Bilgi Güvenliği Danışmanlığı

Kurumsal bilgi teknolojileri altyapınızın ve varlıklarınızın güvenlik seviyesini arttırmaya yönelik bir hizmetler bütünüdür. Günümüz siber tehditleriyle karşılaştırıldığında kuruluşunuzun mevcut bilgi güvenliği olgunluk seviyesi tespit edilir. Saldırıyı önleme becerilerinin yeterli olmadığı günümüzde kurumlarının saldırıları tespit edecek ve bunlara doğru şekilde müdahale edecek yetenekleri de kazanması gerekmektedir. Bilgi güvenliği danışmanlığı hizmetimiz ile “bilgi güvenliği olgunluk modeli” çerçevesinde ihtiyaç duyulan iyileştirmeleri hızlıca ve en düşük maliyetlerle yapabileceksiniz.

 

Kurumsal SOME Kurulumu Danışmanlığı

Bakanlık tebliği uyarınca kurulması zorunlu olan SOME (Siber Olaylara Müdahale Ekibi) konusunda ihtiyaç duyulacak süreçlerin tespit edilmesi, prosedürlerin oluşturulması, kurum içerisinde farkındalığın arttırılması, SOME’de yer alacak teknik personelin eğitimi, marka bağımsız teknoloji alımı danışmanlığı gibi SOME’nin etkili çalışmasında hayati önemi olan konularda teknik danışmanlık veriyoruz.

 

Güvenlik Testleri

Güvenlik seviyenizin iyileştirilmesi için atılması gereken ilk adım mevcut seviyenizin anlaşılmasıdır. Bu amaçla internete açık sistemler, yerel ağ, kablosuz ağlar ve web uygulamalarında kapsamlı güvenlik testleri yapılır. Test sonuçları kurumsal bilgi güvenliği seviyesinin arttırılması için somut adımlardan oluşan bir yol haritası ortaya çıkartmış olur. Güvenlik testlerin belirli dönemlerde tekrarlanması kuruluş güvenlik seviyesinin güncel tehditler karşısında korunmasına katkıda bulunur.

 

Bilgi güvenliği farkındalık eğitimi

Oltalama (phishing) saldırıları kuruluşunuz personelini sürekli ve doğrudan hedef alan ve son derece yaygın olarak görülen bir saldırı türüdür. Her hangi bir güvenlik yazılımı veya donanımı ile engellemenin mümkün olmadığı bu saldırılara karşı alınabilecek yegane tedbir kuruluş personelin bu saldırılar konusunda bilinçlendirilmesi ve farkındalığı arttırılmasıdır. Kurumunuz bünyesinde verdiğimiz bilgi güvenliği farkındalık eğitimleri ile dünya genelinde bütün kuruluşların “yumuşak karnı” olan bu konuda direncinizi arttırıyoruz.

 

*** Kurumsal Eğitim içerikleri Kurumunuzla yapılacak görüşmeye göre tarafınıza özel değişiklik gösterebilir.

            

Copyright ©Fokus Yaşam Akademisi, 2005- 2017 All rights reserved

 

 

 

İlgili Yazılar