fbpx

Türkiye‘de ve Dünyadaki ilk  ONLINE ANLAYARAK HIZLI OKUMA Programıdır.

Türkçenin yanı sıra,  İngilizce, Almanca, Rusça, Kazakça, Azerbaycanca, Özbekçe gibi dillerde de eğitim programımız vardır.  

Türkiye’de 1 400’ün üzerinde kurum kuruluş da, yaklaşık 120.000 in üzerinde katılımcı kullanmakta olup  bu sayı her gün artmaktadır. 

Günde Sadece Yarım Saat Çalışmayla!

 

Özellikle son dönemde sınav süresi, makale ağırlıklı sınav sistemlerin artması ile,  LYS, YKS, ALES, KPSS gibi sınavlara girecek öğrenci ve yetişkinlerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır.

Platformun; Lokasyon ve cihaz bağımsız (Pc, notebook, Cep Telefonu, Tablet vs..) olması kullanım rahatlığını artırmakta olup, zaman mekan sıkıntısı yaşamadan günde yarım saat ile okuma hızınızı 4 kata kadar artırabilirsiniz.

 

Nasıl Öğretiyoruz?

Online hızlı okuma ve anlama kursumuz tamamen web üzerinden çalışmaktadır. İçerisinde onlarca egzersiz aracı, binlerce hızlı okuma metni bulunmaktadır. Yaş ve eğitim gurubunuza göre sistem sizin için hazırlanmış özel makaleleri kullanarak hem eğitiminize katkıda bulunur hemde hızlı okuma ve anlamayı öğretir.

Takistoskop, Gruplama, Hızlı Okuma ve Anlama eğitimlerinde bulunduğunuz seviye anlık olarak kayıt edilip gelişim durumunuz otomatik olarak takip edilir. Seviyelerde başarılı oldukça okuma hızınız ve seviyeniz aşama aşama yükseltilir.

Bizim diğer kurs ve programlardan temel farkımız bu olup, hızlı okumayı size akıllı Digital öğretmenlerle öğretiyoruz.

Hızlı Okumayı Öğretme Garantisi

 

Online Akıllı Eğitim

Online Hızlı okuma ve Eğitim Platformumuz digital bir öğretmen gibi davranır. Tüm egzersizler sizin mevcut okuma hızınıza/seviyenize göre ayarlanıp, bulunduğunuz seviyeden bir üst seviyeye odaklanarak yaptırılır. Herhangi bir seviyede gelişmeye ihtiyacınız var ise bir üst seviyeye geçemezsiniz.

Sistem size katıldığınız program türüne göre metinler okutur. Örneğin bir ilkokul öğrencisi iseniz sistem size 100 Temel eser serisinden bir metin gösterir. Dolayısıyla hızlı okumayı yaşınıza ve eğitiminize uygun bir metin ile öğrenir aynı zamanda dersleriniz için yardımcı bir araç görevi üstlenir..

Kişiye Özel Programlar

Eğitim platformumuzda her yaşa ve eğitime uygun metinler üzerinden eğitim yapılmaktadır. Eğitim Programlarımız; Genel, İlköğretim, Ortaöğretim, Lise, Üniversite ve Doktora seviyelerine göre verilmektedir.

Bir ilkokul öğrencisi ile üniversite öğrencisinin kelime haznesi ve kavrama yetisi aynı olmadığından onların ayrı ayrı metinler üzerinden hızlı okumayı öğrenmesi gerekir. Sistemimizi diğer kurs ve platformdan ayıran temel özelliklerinden biride budur!

Yaş ve Eğitiminize Göre Özel Hızlı Okuma

Farkımız Ne?

Bizi diğer program ve kurslardan ayıran temel özellikler;

Kişinin yaş ve eğitim durumuna özgü metin ve kelimeleri kullanma
Katılımcının hızlı okuma egzersizlerindeki okuma hızı seviyelerini anlık olarak takip etme
Sistemin akıllı bir digital öğretmen gibi katılımcıyı  yönlendirmesi
Web tabanlı olduğundan internet olan her yerden ve bilgisayardan çalışabilmesi
Programın basit arabiriminin herkes tarafından rahatça kullanılabilmesi
Hızlı okumayı öğretme garantisi vermesi

Egzersizler

Hızlı okuma programımızda onlarca egzersiz aracı bulunmaktadır. Bu araçlar ile göz kaslarınızı geliştirebilir, Görme alanınızı genişletebilir, Algılama Becerilerinizi yükseltebilir, Aktif görme ve algılama yetinizi geliştirebilirsiniz.

Ölçülebilir Gelişim

Eğitim platformumuzda takistoskop, gruplama, hızlı okuma ve anlama egzersizleriniz merkezi veritabanına sürekli kayıt edilir. Diğer kurs ve programlardan farklı olarak hızlı okumayı sizi kendi halinizde değil belirli bir program dahilinde seviye seviye öğretiyoruz. Bulunduğunuz seviyeyi gelişim tablonuzdan anlık olarak takip edebilirsiniz.

Örneğin: Hızlı okumanın temel egzersizi olan takistoskop eğitimde 7 Seviye bulunmaktadır. 1. seviyede size 1 kelimelik metinler okuma hızınıza göre (Örn:30ms) gösterilip metinleri doğru görüp görmediğinizi test edilir. Eğer 1 kelimelik metinleri 30ms içinde doğru görüyorsanız seviyeniz bir seviyeye yükseltilir.

Size Özel Okuma Metinleri

Klasik hızlı okuma programlarında herkes için aynı ve sabit metinlerle eğitim yapılmaktadır, oysa bu çok büyük bir yanlıştır. Bir ilköğretim öğrencisi ile üniversite öğrencisinin kelime haznesi ve algılaması aynı değildir. Eğitim platformumuzda sizin yaş ve eğitim durumunuza göre özel programlar bulunup ve sizin yaş ve seviyenize göre metinler üzerinden öğretim yapılır.

Eğitici Oyunlar

Eğitim platformumuzda göz ve hafızanızı geliştirecek çeşitli oyunlar bulunmaktadır. Teneffüs aralarında veya sıkıldığınız zamanlarda eğitime ara vermek isterseniz göz kaslarınızı ve hafızanızı geliştirici oyunlar oynayabilirsiniz.

 

GENEL HIZLI OKUMA EĞİTİMİ DOKTORA ÖĞRENCİLERİ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ  DİSLEKSİ İÇİN HIZLI OKUMA
LİSE ÖĞRENCİLERİ  ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ İLKOKUL 4. SINIFLAR İLKOKUL 2.3. SINIFLAR

DETAYLI BİLGİ İÇİN : 

hızlı okuma eğitimi

 

         

Copyright ©Fokus Yaşam Akademisi, All rights reserved

İlgili Yazılar