fbpx

3 Haftalık  “Kaynak Muayene Personeli (IWI-B)(Enspektörlük) Eğitim Maratonu  ,  Diploma Sınavı ile tamamlandı.

Avrupa Birliği projesi olarak , Dikmen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin organize ettiği “ Türkiye ‘de Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesini Artırması Operasyonu (IQVET) , İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı IPA IV. Bileşeni  projesi  tamamlandı.

METAL KAYNAK UYGULAMALARINDA ENSPEKTÖR EĞİTİMCİLER Eğitimi (IWI-B)   24 katılımcı ile devam etti. Yoğun bir program sonunda ; 14 Şubat 2015 tarihinde Sınav heyecanı ile sonuçlandı.

Avrupa Birliğince akredite edilmiş nitelikli eğitimciler ve modern atölyelerimiz ile Mesleki ve Teknik eğitim kurumlarımızın kalitesi artırılacak, metal teknolojileri alanında yetkin ve kalifiye iş gücü eğitimi ile de ülkemizde gelişen iş piyasasının talepleri karşılamak amacı ile , proje dahilinde 24 teknik öğretmen, usta eğiticinin uluslar arası geçerliliği olan metal kaynak muayene-kalite kontrol personeli (enspektör) diplomasına sahip olmaları, okullarımızın bu alana yönelik AB standartlarında modernize ederek, kapasitelerinin artırılması hedeflenmektedir.

Projemiz kapsamında Uluslararası Kaynak Enspektörlüğü (International Welding Inspector-Basic (IWI-B)) eğitimleri ve Diploma Sınavı yapılmıştır. Bu eğitim 3 Hafta (110 saat) sürmüş ve eğitimlere 24 Yararlanıcı Teknik Öğretmen ve Usta Öğretici katılmıştır.
Eğitim ve Sınav Uluslararası Kaynak Enstitüsü (IIW) IAB-041r3-08 numaralı yönetmeliğine uygun olarak yapılmıştır. Sınavlarda başarılı olanlar, uluslararası geçerlilikte IWI-B diploması almaya hak kazanmıştır. Belgelendirme, Türkiye Yetkilendirilmiş Ulusal Kuruluşu (TR-ANB) tarafından yapılmıştır.

 

avrupa birliği projesi kaynak eğitimi avrupa birliği projesi kaynak eğitimi

avrupa birliği projesi kaynak eğitimi

avrupa birliği projesi kaynak eğitimi

 

 

İlgili Yazılar