fbpx

Karaman Kamu Hastaneler Birliğinin

“Sağlık Uygulamaları Tebliğ Eğitimleri “ Başarı ile tamamlandı.

Konya , Karaman  Kamu Hastaneler Birliği ” Sağlık Uygulamaları Tebliğ Eğitimleri” ni Fokus Akademi iş birliği ile personeline başarılı bir süreçle tamamladı. Bir çok hastaneni ciddi problemler yaşadığı konuları tespit edip bununla ilgili eğitim çalışmalarını yaparak , Mevka kalkınma ajansının teknik destek kapsamında  hazırlanan proje ile  3 gün bir eğitim program planlamıştır.
.

Eğitimin ilk günü , Sağlık Hizmet Sunucuları İnceleme ile başlayıp , Kontrol Standartları ve Sürekli Denetim Süreçleri devam etmiştir.İkinci gün Fatura inceleme Usul ve Esasları , bir çok örnek uygulama ile personelden ciddi ilgi görmüştür. Eğitmenlerimizin yıllara dayalı , tecrübesinin aktarımı ve aynı dili konuşmaları , çok verimli bir eğitim olmasının temelini oluşturmuştur.

Tıbbi Malzeme Pozitif liste Uygulamaları ve Tıbbi Malzemelerin Yönetimi konulu eğitimlerde , yoğun eğitim maratonu ,Genel Sekreter Sayın Uzm.Dr. Nuriye ULU ‘ nun katılımları ile gerçekleşen Sertifika töreni ile son bulmuştur.
karaman kamu hastaneler birligi

Eğitmenlerimizden , Sayın Bülent Arıduru ‘nun Sağlık Turizmi eğitimleri konusunda , geleceğe yönelik bilgilendirme eğitimde oldukça ilgi görmüştür.