fbpx

Harun Çetin

Harun Çetin

Eğitim Durumu : Üniversite (Mezun)

Toplam Tecrübe : 25+ Yıl

Doğum Tarihi : 15.07.1970

Doğum Yeri : NEVŞEHİR

Yönetim Deneyimi

En Son Ünvanı : Donanım ve Ağ Proje Yöneticisi (Türkiye

Cumhuriyeti Kimlik Kartı Projesi)

İş Yeri Faaliyet Alanı : ICT/Internet

Yönettiği En Büyük Bütçe : 75.000.000,00 TL/ 200.000.000,00 TL

Kar / Zarar Sorumluluğu : Hayır

Organizasyonda Bağlı Olduğu Yönetici Ünvanı : TCKK Program Yöneticisi

İşe Alma / Çıkarma Yetkisi : Evet

İmza Yetkisi : Evet (Sınırlı)

Kaç Kişilik Bir Ekibi Yönetti : 250+

Deneyim

1991 yılından Elektrik Mühendisliği eğitimini tamamlayan Harun Çetin, aynı yıl dâhil olduğu Bilişim Sektörünün içinde toplamda 30’a yakın projenin uygulama ve yönetim kadrosunda görev almıştır. Yönettiği Projelerin 5 tanesi büyük ölçekli (5.000.000 USD +) projelerdir.

Görev aldığı büyük ölçekli projelerin tamamında hem proje yönetimi hem de yönetici koç olarak görev almıştır.

Proje Ekibinin geliştirilmesi adına, hemen her projede, proje yönetimi koçluğu alanında etkinlikler düzenlemiştir. Bu çerçevede görev aldığı projelerden ve gerçekleştirdiği faaliyetlerden bazıları şöyle;

1. Adli Tıp Kurumu; Kurumun ihtiyacı olan Taşınır İşlem Kodlu Demirbaş Yönetimi, Sarf Malzeme Takip Sistemi ve Laboratuar Takip Sistemi projesinde, Proje Yöneticisi olarak görev aldı.

2. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kurumu; Kurumun Avrupa Birliği destekleriyle geliştirdiği Yönetim Bilgi Sistemi ve Kurumsal Kaynak Planlama Projesinde, Yazılım Proje Yöneticisi olarak görev aldı.

3. PTT; Kurumun El Terminali Uygulama Projesinde, Proje Yöneticisi olarak görev aldı.

4. TCDD; Kurumun Elektronik Yolcu Bilet ve Rezervasyon Sisteminin analizi ve Şartname hazırlanması konusunda yürütülen projede Proje yöneticisi olarak görev aldı.

5. Özel Harekat Dairesi Başkanlığı; Kurumun Geliştirmeyi düşündüğü Avrupa Birliği Ve Tübitak Projelerinin proje sunumu haline getirilmesinde ve proje dosyalarının oluşturulması konusunda yürütülen projede Proje Yöneticisi olarak görev aldı.

6. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü; Kurumun İhtiyacı olan Sertifikasyon Sistemi için, Gereksinim Analizi, Sistem Tasarımı ve Teknik Şartname hazırlanması konusunda yürütülen projede Proje Yöneticisi olarak görev aldı.

7. CSC; Firmanın Geliştirdiği, Runner ERP ile TÜVSİS (Tekstil Üretimi Verimlilik Yönetim Sistemi) projelerinde Sistem Analisti ve Tasarımcısı olarak görev aldı. Ayrıca bu ürünlerin Müşteri Uygulamalarında Projeler Yöneticisi olarak görev aldı.

8. Adana ve Konya başta olmak üzere yaklaşık 15 ilin MOBESE sistemlerinin kurulmasında ve yönetilmesinde Proje Yöneticisi ve/veya Profesyonel Hizmetler Grup Müdürü olarak görev aldı.

9. TRT-Sayısal Arşiv Sistemi Yenileme Projesinde Proje Uygulama Grup Müdürü olarak görev aldı.

10. TT – Yönetilebilir Hizmetler Projesinde Proje Uygulama Grup Müdürü olarak görev aldı.

11. TT – Home Gateway Projesinde Proje Uygulama Grup Müdürü olarak görev aldı.

12. TT – Intranet Projesinde Proje Uygulama Grup Müdürü olarak görev aldı.

13. TC Kimlik Kartı (2012 – Halen) Yaygınlaştırma Projesinde Donanım ve Ağ Proje Yöneticisi olarak görev aldı.

14. TC Maliye Bakanlığı Entegre Veri Merkezi Tasarımı ve Müşavirlik Projesinde Proje Lideri olarak görev aldı.

Halen, Proje Yönetimi, Süreç İyileştirme ve Teknolojik Değişim konularında danışmanlık/koçluk hizmetlerinin yanı sıra Proje Yönetimi ve Proje Koçluğu adı altında seminerler ve eğitimler düzenleyen Harun Çetin, özellikle PMP sertifikasının alınmasına yönelik (PMI standartlarına uygun) içerikler sunmakla birlikte, Eğitimlerini gerçek hayattan alınmış derslerle zenginleştirilmiş Atölye çalışmaları çerçevesinde gerçekleştirmektedir. Öte yandan, proje başarısının, ekibin “insan ilişkisinde ne kadar başarılı olduğuyla” sıkı sıkıya bağlı olduğunun farkında olarak Koçluk yeteneklerinin katkısını da eğitimlerde hem kullanmakta hem de katılımcıların bu becerileri geliştirmesini hedeflemektedir.

Harun Çetin MCITP (Microsoft Ceritfied IT Professional), Executive Coach ve PMP (Project Managemet Professional) sertifikalarına sahiptir.

İlgili Yazılar