fbpx

Dijitalleşme çağında ağ bağlantısına sahip olduğunuz her yer sanal bir sınıf olmakta, öğrenme kavramı da geleneksel yöntemlerdeki gibi belirli zaman dilimlerinde değil, sürekli olarak devam etmektedir. Fokus Yaşam Akademisi uzaktan eğitim platformu ile Zaman Yönetimi Eğitimini online olarak uzaktan alabilir, bulunduğunuz ortamı sanal bir sınıfa dönüştürebilirsiniz. 

Günümüzde verimli çalışma gerekliliği, dolayısı ile zamanın etkin kullanımı her meslekten insanın öncelikli konusu haline gelmiştir. Çalışanlar belli bir zaman içerisinde ya daha fazla iş yapmak ya da aynı işi daha kısa zamanda yerine getirmek zorunda kalmıştır. Bu yüzden zamanın akıllıca planlanması ve kullanılması gerekmektedir.

Bu eğitim; ödünç alınamayan, sadece kullanılan ve sürekli kaybedilen varlık olan zamanın israf edilmeden nasıl etkin ve verimli bir şekilde kullanılabileceğini öğretmeyi amaçlamaktır.

Zaman Yönetimi eğitimi, zaman yetmezliği çeken herkese; günlük hayattan kesitler sunarak, zamanlarını daha değerli kılmanın, işlerinde başarılı ve hayatta mutlu olmanın anahtarlarını sunmaktır.

Eğitim İçeriği :

Zaman kavramı
Zaman tuzakları
Zaman Planı hazırlama
Telefonu ve E-Postayı verimli kullanma
Çalışma masası organizasyonu
Ziyaret ve randevuları verimli kullanma
Ajanda kullanımı
Ertelemek
Hayır dilebilmek
İşleri öncelik sırasına koymak
Bazı şeyleri yapmazsam ne olur?
Yetki devretme (delegasyon)
Hedef belirleme
Niçin hedeflerle çalışma?
Zaman çizelgeleri ile çalışmak
Zaman Yönetimi Karşısındaki Engeller
ABC Analizi
Eisenhower Prensibi

*** Kurumsal Eğitim içerikleri Kurumunuzla yapılacak görüşmeye göre tarafınıza özel değişiklik gösterebilir.

Copyright ©Fokus Yaşam Akademisi, All rights reserved

İlgili Yazılar