fbpx

Bazı insanlara hayal et dediğinizde bunun mümkün olmadığını, hayal edemediklerini söylerler. Hayal etmemizi sağlayan görsel beyin tıptaki adıyla neokorteks tüm insanlarda mevcuttur. Sadece bazıları bunun gelişmediğine kendilerini inandırırlar ve bu şekilde hayal gücünü sınırlandırırlar.

Mediacat tarafından yayınlanan 1Sorun Çözme ve İkna” adlı kitapta Dan Roam bunun her insan için mümkün olduğunu ve sadece bir kalem ve peçetenin bile yeterli olduğundan bahseder. Görsel öğrenme şekli bazı insanlarda oldukça gelişmişken bazıları bu özelliklerini çok da aktive edememiş durumdalar. Ben Cin Ali bile çizemem diyen insanların neler yaratabileceğini bu kitabı okuduktan sonra göreceksiniz.

Mor İnek’ in yazarı Seth Godin kitabın arka kapağında Zeki+Bu Kitap=Çok Zeki olarak kısaca kitabı tanımlamaktadır.

Ansızın New York’ tan İngiltere’ ye gitmesi gerekti. Tony Blair tarafından yetkilendirilen uzmanlara sunum yapması gereken power point sunumu bile olmadan hatta ne anlatacağını bilmeden çıktığı yolculuğunda yolda yaptığı kahvaltı sırasında peçete üzerine anlatacaklarını şekillendirmesiyle ortaya çıkmış olan görsel öğrenme ile ilgili ek çok teknik ve yöntem bulabileceğiniz bir kitap. Yazar aynı zamanda Google,eBay, Wells Fargo ve Peet’s Coffee and Tea ,gibi şirketlerin yeni kurumsal tanımlanması ve eni bir ürünün hayata geçirilmesi, yeni bir teknoloji platformunun tasarlanması, yeni bir satış inisiyatifinin uygulamaya konulması gibi birbirinden çok farklı dört kurumsal sorunu çözmelerine de bu yöntemlerle yardım etmiştir.

İş hayatında yapmak istediklerinizi marka, içerik ve işlev olarak tanımlamanız ve bu sorulara yanıt vermeniz yeterli.

 

İlgili Yazılar