fbpx

Şirketler, zorlu rekabet ortamında hayatta kalabilmek ve piyasada tutunan bir oyuncu olabilmek için eğitimsel süreçlere vakit ayırmaktalar.  Kurumsal eğitim programları, çalışan verimini ve etkinliğini artırarak hem iş süreçlerini hızlandırıyor, hem çalışan motivasyonunu artırıyor.

Kurumsal eğitimler, liderlik, muhasebe, insan kaynakları, kişisel gelişim, satış ve pazarlama, müşteri hizmetleri gibi bir çok alanda mevcuttur ve bu alanların her biri piyasada tutunmanız açısından önemlidir. Çalışanlarınıza bu alanlarda eğitim verir, kurumsal eğitimlere zaman ayırırsanız, yöneticileriniz, amirleriniz ve ekip liderleriniz ve personeliniz, problem çözme ve ekip çalışması becerileri kazanarak verimli iş süreçleri oluştururlar. Kurumsal eğitimler çalışanlarınıza iş ilişkilerini geliştirerek sorunlarını azaltacak yetkinlik sağlayacak, yöneticilerinize ise liderlik bilinci oluşturarak yüksek enerjili ve motive çalışma ortamları sağlayacaktır.

Eğitimler, şirket genelindeki kar marjlarınızı 47% artırarak şirket değerinizi 87% daha iyi hale getirebilmenize olanak sağlar. Liderlik geliştirme eğitimlerine ve programlarına yatırım yapan şirketler, Fortune 500 listesinde en beğenilen şirketler arasında yer almaktadırlar.

İnsan kaynakları eğitimi, personel giderlerinizi 70% azaltmanıza, müşterilerinizi elde tutma oranını ise 5% artırmanızı sağlar.

Kişisel gelişim eğitimleri, çalışanlarınızın bilgi ve becerilerini artırarak şirket verimliliğini toplamda 21% artırmanızı sağlar.

Satış ve pazarlama şirketinizin can damarıdır. Satışlarınızı 6.5% artırmak ve 24% daha fazla kar elde etmek için satış ve pazarlama eğitimi mutlaka eğitim listenizde yer almalıdır.

Müşteri memnuniyetini 9.5% artırmak için çalışanlarınıza mutlaka kurumsal müşteri memnuniyeti eğitimi vermelisiniz. Araştırmalar gösteriyor ki mutlu olan müşteri 33% sizinle tekrar iş yapma eğilimi gösteriyor.

Sonuç olarak kurumsal gelişim eğitimlerini göz ardı etmeyin ve şirketinizin devamı için mutlaka profesyonel destek alın.