fbpx

Güvenli Yazılım Geliştirme Eğitimi
Daha güvenli ve kontrol edilebilir yazılım geliştirmek için gereken mantığı kavratan ve pratik bilgiyi aktaran eğitimdir.

Siber Güvenlik Uzmanı Eğitimi
Bu eğitimle katılımcılar siber dünyanın sınırlarını tanıyarak gerçekleştirilebilecek saldırı tiplerini ve korunma yöntemlerini teorik ve pratik yönleriyle öğreneceklerdir. Eğitim sonunda her bir katılımcı siber dünyadaki suç türlerini, siber savaş, siber suç, siber istihbarat toplama yöntemlerini, siber terorizm ve siber casusluk konularında uzmanlaşacaktır.

İleri Seviye Network Pentest Eğitimi
Beyaz Şapkalı Hacker ve Network pentest eğitimlerinde işlenen konuların hazırlanmış gerçek ortamlarda “Capture The Flag” tarzı senaryolarla işlendiği eğitimdir. Bootcamp tarzında bir eğitim olup %100 uygulamalıdır.

Exploit Geliştirme Eğitimi
Sistemlere sızmak için geliştirilen exploitlerin temel mantığını anlatan ve uygulamalı olarak exploit yazılımını gösteren eğitimdir.

Malware Analizi Eğitimi
Internet dünyasının korkulu rüyası Malware (zararlı yazılım) ların çalışma yapısı, alınan önlemler ve bu önlemlerin nasıl atlatıldığını teorik ve pratik yönleriyle anlatan eğitimdir.

DDOS Saldırıları ve Korunma Yolları Eğitimi
Sık kullanılan ve etkili olan DoS/DDOS saldırı yöntemleri, çalışma mantıkları, uygulamaları ve korunma yöntemlerinin teorik ve pratik olarak işlendiği eğitimdir.

Açık Kod Güvenlik Sistemleri Eğitimi
Şirketlerin güvenlik maliyetlerini azaltmak için  kullanılabileceği açık kod güvenlik yazılımların kurumsal ortamlarda aktif ve efektif kullanımını amaçlayan eğitimdir.

OpenBSD Packet Filter Güvenlik Duvarı Eğitimi
OpenBSD işletim sistemi ve işletim sistemi ile birlikte gelen Packet Filter(PF) Güvenlik duvarı yazılımının etkin şekilde kullanımının öğretildiği eğitimdir.

Firewall/IPS Güvenlik Testleri Eğitimi
Firewall/IPS/WAF/DDOS sistemlerinin gerçek ortamlarda kullanılmadan önce testlerinin hangi yöntem ve araçlar kullanılarak gerçekleştirileceğini işleyen eğitimdir.

Network Forensics Eğitimi
Günümüz teknoloji dünyasının en önemli bileşeni sayılabilecek bilgisayar ve iletişim ağlarının suç odakları tarafından siber suçlarda kullanımı ve güvenlik uzmanlarının bu tip ortamlarda nasıl delil toplayacağının uygulamalı olarak işlendiği eğitimdir.

*** Kurumsal Eğitim içerikleri Kurumunuzla yapılacak görüşmeye göre tarafınıza özel değişiklik gösterebilir.

             

Copyright ©Fokus Yaşam Akademisi, 2005- 2017 All rights reserved

İlgili Yazılar